Defansif ve Güvenli Sürüş

Aracınızı güvenli sürmek için yüksek direksiyon kabiliyetine sahip olmanız gerekir. Ayrıca trafik kurallarını iyi bilmeniz ve uygulamanız da gerekmektedir. Bunun dışında aracın ekipmanlarını tanıyarak, tehlikeli eğim ve virajlarda nasıl hareket etmeniz ve hangi viteste gitmeniz gerektiğini, aynaları ne sıklıkla kullanmanız gerektiğini çok şeritli yollarda, tek şeritli yollarda yapmanız gereken davranışları, güvenli sollama tekniklerini, fren mesafenizi, sahip olduğunuz fren sistemlerine göre değişen durumları, takip mesafenizin ne kadar olması gerektiğini bilmeniz ve bunları deneyim etmeniz önemlidir.

Defansif sürüş için ise farklı hava koşulları, farklı yol durumları gibi sebeplerin neden olduğu engeller hakkında teorik bilgiler ve uygulamalar kursumuzda mevcuttur.

Bu konularda kazanmanız gereken tüm bilgi ve deneyimler öğretmenlerimiz tarafından sizlere teorik olarak öğretilir ve uygulamalı sürüş dersleri verilir. Bu sayede trafikte daha güvenli sürüş yaparsınız ve olabilecek can ve mal kaybını çok yüksek oranda azaltmış olursunuz.